Český výrobek
Košík 0 0 Kč

Nakupte za 1 200 Kč a dostanete dopravu zdarma.
Při nákupu nad 1 500 Kč dostanete navíc zdarma dárkový poukaz na 100 Kč.
Při nákupu nad 3 000 Kč dostanete navíc zdarma stylovou šálu.

Lampy: Základy čarování se světlem aneb jaká svítidla pořídit do ložnice?

V žádném jiném pokoji nehraje osvětlení tak velkou roli jako v ložnici. Těžko bychom hledali další místo, kde potřebujete navodit jednou relaxační atmosféru, jindy intimní a někdy zase pracovní. S tím pomůžou různé typy svítidel, nádech intimity dodá vhodná lampa nebo lampička.

Lustr nebo lampy?

 

Do ložnice je vhodné pořídit hned několik typů svítidel. Centrální osvětlení a lampičku na čtení máme snad všichni, na co se ale často zapomíná, je stojací lampa nebo jiný druh tlumenějšího doplňkového světla pro vytvoření atmosféry klidu a pohody. Pokud vám to připadá zbytečné, věřte, že dekorativní osvětlení vaši ložnici večer příjemně přemění.

 

Centrální osvětlení

Základem ložnice je centrální svítidlo, které poskytuje dostatek světla pro každodenní činnosti. Mělo by být umístěno tak, aby vám při poloze vleže nesvítilo do očí, tedy ne přímo nad postelí. Ze stejného důvodu by mělo mít zakrytý světelný zdroj. Hodně si ulehčíte, jestliže budete mít vypínače nejen u dveří, ale také u postele. Až to na vás půjde, stačí jen natáhnout ruku.

 

Hrátky s dekorativními lampami

Hlavní světelný zdroj je dobrý v rámci každodenního provozu, ale s intimní atmosférou si neporadí. Proto je dobré doplnit jej tlumeným osvětlením, které poskytují stolní a nástěnné lampičky nebo i větší stojací lampy. Výhodou navíc je, že si můžete pohrávat s barvami – design a barvy stínítek nabízejí opravdu nepřebernou škálu možností. Nechte ve své ložnici vkusně zazářit třeba vášnivou červenou lampou.

 

Lampičky na čtení

Lampička na čtení je samozřejmost nejen pro zapálené čtenáře, tento typ svítidla by u žádné postele chybět neměl. Při jejím pořizování se řiďte jednoduchým pravidlem: světlo by se mělo točit za vámi (za knihou), ne vy za ním. Vybírejte lampy, u kterých směr i intenzitu světla můžete usměrnit, abyste nerušili spáče vedle vás.

 

Orientační světla aneb Jak si odskočit a nevzbudit partnera

Umístěte do ložnice i orientační světla, která tlumeně svítí celou noc. Tak nebudete muset rozsvěcovat a rušit partnera. Orientační světla se umisťují v úrovni nohou, aby vám dobře osvětlovala cestu. Variantou jsou i orientační osvětlení s pohybovým senzorem.

Zpět nahoru

Adresa

LINDART s.r.o.
Pražákova 10
619 00 Brno

Otevírací doba

Po – Pá, 9:00 – 17:00