Český výrobek
Košík 0 0 Kč

Nakupte za 1 200 Kč a dostanete dopravu zdarma.
Při nákupu nad 1 500 Kč dostanete navíc zdarma dárkový poukaz na 100 Kč.
Při nákupu nad 3 000 Kč dostanete navíc zdarma stylovou šálu.

Náplně do polštářů: co všechno můžete použít? Je toho víc, než byste čekali.

Jedno je jisté. Pokud se chcete pořádně vyspat, nejlepší výplní polštáře stále zůstává nadýchané peří nebo kvalitní dutá vlákna. Na druhou stranu, existuje celá řada přírodních materiálů, ze kterých se dají vytvořit úžasné masážní nebo nahřívací polštáře. Třeba pecky z třešní a višní. Nevěříte?

Peří vs. umělá vlákna

 

Peří i umělá vlákna disponují celou řadou fantastických vlastností, ale pokud jde praktičnost, pomyslný souboj mírně vyhrávají polštáře z umělých vláken. Ty získaly oproti tradičnímu rivalovi jednu mírnou výhodou – jejich náplň lze regulovat. Podoba péřových polštářů je více méně neměnná a začíná a končí tím, že se peří zašije do sypku (povlaku). Je to dáno vlastnostmi plnicího materiálu, který znemožňuje pohodlnou manipulaci. Zkuste otevřít polštář plný jemného peří a vaši ložnici dost možná zachvátí sněhová bouře. Oproti tomu polštáře s novými materiály jsou dost často opatřeny zipem, díky čemuž můžete pracovat s množstvím náplně.

 

K dostání jsou samostatné náplně do polštářů, které lze využít v polštářích, dekorativních polštářcích a sedačkách. Sáhnout můžete po polyesterových kuličkách Light Flocs  nebo polyuretanových tyčinkách Pur Sticks, i když pro větší nadýchanost je dobré je zkombinovat. Polštář naplněný těmito materiály je lehký, nesléhá a dobře zachovává svůj tvar.

 

Polštáře, které plnila příroda

 

Kromě toho je možné vytvořit polštář i za pomoci přírodních materiálů. Pokud se u vás v domácnosti jednou za čas sejde velké množství třešní a višní, třeba z důvodu kompotování, pecek se nezbavujte. Můžou se hodit.

Třešňové a višňové pecky jsou výborný plnicí materiál, výrobky z nich mají dokonce mnohostranné využití. Akumulují teplo a zároveň mají blahodárné masážní účinky. Tak můžete vytvářet nákrčníky, polštáře a polštářky, které v případě potřeby nahřejete na radiátoru nebo namrazíte. Polštáře z pecek oceníte jako obklad při bolestech svalů a kloubů. Obdobně fungují i špaldové slupky, ty sice víc šustí, ale jsou velmi lehké a elastické.

Zkusit můžete i pohankové slupky, které se dobře přizpůsobují tvaru těla. Navíc určitě oceníte jejich mikromasážní vlastnosti. Stejně jako pecky je i pohanka skvělá na výrobu hřejivých/chladicích polštářků.

Zpět nahoru

Adresa

LINDART s.r.o.
Pražákova 10
619 00 Brno

Otevírací doba

Po – Pá, 9:00 – 17:00